Trendy v bydlení pro rok 2022

trendy-bydleni-uvod

Když se rozhlédnete po svém bytě, cítíte, že by to chtělo nějakou změnu? Není potřeba hned vyměnit veškeré vybavení a zruinovat rodinný rozpočet. Pro vylepšení interiéru někdy stačí docela málo. Pokud nevíte, kde začít, inspirujte se některými trendy v bydlení pro rok 2022.


Nábytkové úchytky sjednotí prostor

Drobností, která přitom může podstatně pozvednout podobu například vaší kuchyně na úplně jinou úroveň, jsou nábytkové úchytky. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, mohou být právě nábytkové úchytky nenásilným sjednocujícím prvkem obou prostor. Když stejné úchytky použijete na skříňkách v kuchyni i na nábytku v obýváku, bude celá místnost působit příjemně sladěně, aniž by bylo potřeba dělat velké úpravy.

uchytky-trend


Vede minimalismus

Velmi oblíbené jsou nyní profilové úchytky. Jsou jednoduché, elegantní a hodí se hlavně do moderních a minimalistických interiérů. Využití najdou v kuchyni, obývacím pokoji, ale třeba i na skříňkách v koupelně. K dostání jsou v žádané zlaté barvě, v černé, v imitaci nerezu i v matném broušeném stylu. Novinkou, která může být zajímavým designovým prvkem u kuchyňských skříněk, je úchytka vyfrézovaná přímo do dvířek. Výhodné je, že je dostupná nejen na stříkaných, ale také na levnějších fóliovaných dvířkách.

zlata-profilova-uchytka


Do kuchyně zlatou baterii nad černý dřez

Jedním z moderních trendů v bydlení je zlatá vodovodní baterie v kuchyni. Ta působí obzvlášť hezky v kombinaci s černou barvou a případně doplněná dřevem. Hezky tak ladí například s kompletní řadou dřezů BLANCO v černé barvě, jejichž součástí jsou i černé výpustě a ovládací prvky. Žádané u dřezů je rovněž barevné provedení beton style a in jsou kuchyňské baterie v černé barvě.

zlata-baterie-trendy

Elegantně působí, pokud základní vybavení kuchyně pořídíte u jednoho výrobce, například německý výrobce BLANCO nabízí designově sladěný dřez, baterii i koš, takzvaný BLANCO UNIT.


Třídění s designem

Trendy roku 2022 nejsou spjaté jen s vizuální stránkou, ale také tou praktickou. Novinkou jsou odpadkové koše FLEXON II LOW – tyto koše mají na výšku jen 325 milimetrů a lze je umístit pod kuchyňskou desku.

kos-blanco-trend


Trendy pro home office

Takzvaný home office už dávno není ničím výjimečným. Stále více lidí pracuje z domova, proto je jedním z trendů v bydlení pro rok 2022 skoncovat s vysedáváním u počítače na gauči nebo za kuchyňským stolem a co nejpraktičtěji si vybavit domácí kancelář nebo pracovní kout.

Základem je pořídit si pracovní stůl. Stěžejním designovým i nosným prvkem všech stolů je stolová noha. Ta bývá nejčastěji kulatá a z barev jasně vede černá. Nohy mohou mít nastavitelnou výšku délku nebo být sklápěcí, což ocení zejména ti, kdo bydlí v menších bytech. Pro ty, kteří potřebují při práci rychle měnit polohu, je výborným řešením výškově stavitelná elektrická podnož IN-MORE, s níž výška stolu může být až 1 175 mm.

Pracovní místo se vyplatí doplnit policí, která poslouží k odkládání potřebných věcí. Aby všechny udržela, je ideální použít některou z našich elegantních policových konzolí.

police-trend


Zásuvky v pracovním stole s USB přípojkou

Je jasné, že žádné pracovní místo se dnes už neobejde bez připojení elektřiny, což ale neznamená mít na zemi nebo na stole zamotaný chuchvalec kabelů. Moderním řešením jsou zásuvky, které jsou přímo součástí stolu. Standardem už bývá, že je v zásuvce USB přípojka, přičemž je na výběr koncovka A nebo C.

zasuvky-trendy


Barvou roku 2022 je olivová

Trendem v bydlení pro rok 2022 je nadále již v dřívějších letech oblíbený retro styl, provensálský a venkovský styl a také moderní pojetí domácnosti. Žádaná je zejména dlouhodobě oblíbená černá barva a různé odstíny šedé. Ovšem barvou roku 2022 je podle designérů barva olivová. Její předností je, že vychází z přírody, snadno se kombinuje s jinými barvami, je uklidňující a navozuje pohodu.