Rok 2023: Představujeme nejnovější trendy v bydlení

trendy-bydleni-uvod

Zajímá vás, co bude v nadcházejících měsících IN? V roce 2023 bude stále v kurzu černá, bílá, šedá, ale do popředí půjde zlatá, grafitová a teplé barvy, jako je hnědá nebo korálová.


Nejen černá, ale i grafitová

Černé úchytky, věšáky, kliky. Toto je stále trendy a můžete si být jisti, že to bude vypadat dobře i za pět nebo deset let. Pokud ale chcete něco jemnějšího, zvolte grafitovou barvu. Kombinuje černou se šedou a používá se nejen na nábytkové úchytky a knopky ale také na stolové podnože či policové regály.

79676_stolova-podnoz-ps-kafe-grafit-detail


Zlatá dodá punc jedinečnosti

Jestliže se rádi odlišujete, budete trendy s doplňky ve zlaté barvě. Ať už zvolíte zlaté věšáky, kliky, dřezové baterie, knopky nebo úchytky, vždy interiér získá na osobitosti a luxusnosti. Navíc zlatá krásně vypadá v moderním, rustikálním, vintage i retro stylu.

82794-1_kuchynska-vodovodni-baterie-blanco-livia-s-satenove-zlata


Minimalismus ruku v ruce s osobitými doplňky

Minimalistický design je stále populární a to kvůli své čistotě a jednoduchosti na zkombinování. To ale neznamená, že musí být nudný a neosobní. Trendem pro rok 2023 jsou interiéry, které mají „duši“.

Například v kuchyni můžete mít profilové úchytky (které se umisťují na hranu dvířek, a dvířka se tak snadněji čistí), ale obývací část může být útulnější. Třeba ji dedekorujete polštářky, tapetami, ozdobnými knopkami, velkými věšáky nebo jedinečnými koženými úchytkami.

Jestli potřebujete prostor opticky zvětšit, doporučujeme zvolit zrcadlo. Efektní je, když je součástí LED osvětlení.

86100-1_zrcadlo-roundline-backlight-cerna


Praktičnosti vstříc

I v roce 2023 kladou bytoví designéři důraz na praktičnost. Konkrétně v kuchyni jsou v kurzu granitové dřezy, které zaujmou rovněž velkou barevnou rozmanitostí. Navíc stejný odstín granitového nástřiku je na baterii, takže mycí část je dokonale sladěna.

Při třídění nádobí a potravin jsou využívány příborníky. Místo na pracovní desce ušetří vestavné spotřebiče.

3312-1_granitovy-drez-blanco-subline-160-u-silgranit-pisek


Díky oblíbenosti kuchyňských ostrůvků je určitě praktické mít vestavné elektro zásuvky. Nejnovější modely mají konektor USB-C.

vestavny-krajec-chleba-ritter-bfs-62sl

Protože mobilní telefony patří v současné době k tomu nejdůležitějšímu, co nosíme při sobě, existují také bezdrátové indukční nabíječky. Už si nemusíte dělat starosti s připojením kabelu, jednoduše mobil na nabíječku položíte.

bezdratova-nabijecka-tower-cerna-detail

TIP NA ZÁVĚR: Na našem blogu najdete praktického rádce při výběru elektro zásuvky