Trendy bydlení pro rok 2024

trendy-bydleni-uvod

Bílá, černá, zlatá. Barvy se, kterými v roce 2024 nemůžete šlápnout vedle. Ale tím to nekončí. Přečtěte si nové trendy nejen v kuchyních pro letošní rok.

Nejen černá, ale i grafitová

Černé úchytky, věšáky, kliky. Toto je stále trendy a můžete si být jisti, že to bude vypadat dobře i za pět nebo deset let. Pokud ale chcete něco jemnějšího, zvolte grafitovou barvu. Kombinuje černou se šedou a používá se nejen na nábytkové úchytky a knopky ale také na stolové podnože či policové regály.

79685-5_policova-konstrukce-ps-polo-1808-grafi 79676_stolova-podnoz-ps-kafe-grafit
81631-6_m-shape-kuch 82319-3_nabytkova-knopka-arlo-v22-skri

 

TIP: Inspirujte se, jakou zvolit stolovou podnož

Zlatá dodá punc jedinečnosti

Jestliže se rádi odlišujete, budete trendy s doplňky ve zlaté barvě. Ať už zvolíte zlaté věšáky, kliky, dřezové baterie, knopky nebo úchytky, vždy interiér získá na osobitosti a luxusnosti. Navíc zlatá krásně vypadá v moderním, rustikálním, vintage i retro stylu.

82794-1_kuchynska-vodovodni-baterie-blanco-livia-s-satenove 86151-1_zrcadlo-roundline-bez-led-zlata
81355-17_nabytkova-uchytka-lukata 89673-2_dverni-klika-greta-zlata

Minimalismus ruku v ruce s osobitými doplňky

Minimalistický design je stále populární a to kvůli své čistotě a jednoduchosti na zkombinování. To ale neznamená, že musí být nudný a neosobní. Trendem pro rok 2024 jsou interiéry, které mají „duši“.

Například v kuchyni můžete mít profilové úchytky (které se umisťují na hranu dvířek, a dvířka se tak snadněji čistí), ale obývací část může být útulnější. Třeba ji dodekorujete polštářky, tapetami, ozdobnými knopkami, velkými věšáky nebo jedinečnými koženými úchytkami.

Jestli potřebujete prostor opticky zvětšit, doporučujeme zvolit zrcadlo. Efektní je, když je součástí LED osvětlení.

89340-3_obkladove-panely-01-dub-zlaty 89361-2_obkladove-panely-01-lamela-stribrny

Skandinávský styl stále frčí, do obliby jde cluttercore

V roce 2024 bude stále populární styl severských zemí. To znamená používání dřeva (např. v podobě nástěnných lamelových panelů), živých květin, doplňků v bílé a světlých pastelových barvách (např. knopky Arlo).

U mladší generace (tzv. generace Z narozená v polovině 90. let) je v oblibě opak aktuálních střídmých stylů, mladí se chtějí v interiéru obklopovat více věcmi. Jedná se o styl cluttercore, jehož heslem je „více je více“. Není to však maximalismus známý ze 70. let minulého století, cluttercore je více vintage, v interiéru je hodně obrázků, suvenýrů z cest a obecně zdobných doplňků (např. porcelánové knopky).

92157_obkladovy-panel-0481595-5_ws10

Praktičnosti vstříc

I v roce 2024 kladou bytoví designéři důraz na praktičnost. Konkrétně v kuchyni jsou v kurzu granitové dřezy, které zaujmou velkou barevnou rozmanitostí. Navíc stejný odstín granitového nástřiku je na baterii, takže mycí část je dokonale sladěna.

blanco-enos-40-s-silgranit-pisek-oboustranne-provedeni

Rozhodně v kuchyni nesmí chybět příborník a pro přehledné uspořádání je vhodné šuplíky dělit na menší části. Dokonce existují chytrá řešení pro rohové skříňky. Místo na pracovní desce ušetří vestavné spotřebiče.

86454-1_rohova-sktin-magic-corner-antracit-image 79292_vestavny-krajec-chleba-ritter

Elektro zásuvky by měly být nenápadné

Díky oblíbenosti kuchyňských ostrůvků je praktické mít vestavné elektro zásuvky. U nich je trend, aby byly co nejvíce nenápadné. Nejnovější modely mají konektor USB-C.

zasuvka-bachmann

Protože mobilní telefony patří v současné době k tomu nejdůležitějšímu, co nosíme při sobě, existují také bezdrátové indukční nabíječky. Už si nemusíte dělat starosti s připojením kabelu, jednoduše mobil na nabíječku položíte.

bezdratova-nabijecka-tower-cerna

TIP: Na našem blogu najdete praktického rádce při výběru elektro zásuvky.