Vychytávky do kuchyně: Co se hodí pořídit?

zarizeni-moderni-kuchyne-uvod

Už jsme se na na našem blogu věnovali správnému ergonomickému uspořádání kuchyňské linky, a aby se vám ještě lépe vařilo, sepsali jsme odpovědi na 7 dalších častých otázek, které se týkají vybavení kuchyně.

1. Jakou zvolit baterii, když mám dřez u okna?

Vhodné jsou nižší baterie, ale vždy záleží na konkrétním umístění baterie vůči oknu a také jestli okno vůbec otevíráte. Pokud chcete mít jistotu, aby baterie při otevření nezavazela, volte takovou, která jde sklopit. U nás najdete vhodné typy v samostatné kategorii: Baterie před okno.

baterie-pod-okno-kuchyn

2. Dát horní skříňky až do stropu?

Záleží na daném prostoru, ale skříňky do stropu mají za nás dvě velké výhody: zvýší množství úložného prostoru a kuchyň bude působit ucelenějším dojmem. Nevznikne totiž nevzhledná mezera, kde se usazuje prach a jsou pavučiny. Pro horní skříňky doporučujeme místo klasických závěsů zvolit výklopy, které se otevírají nahoru. Díky tomu, že drží v jakékoliv požadované poloze, nehrozí, že se bouchnete o dvířka do hlavy. Navíc výklopy od prvotřídní značky BLUM zvládnou skříňky široké více jak 1,5 metru.

moderni-kuchyn

3. Kam přehledně uložit příbory a drobné kuchyňské pomůcky?

Určitě nejlepším řešením jsou příborníky, které nabízíme v několika rozměrech, aby pasovaly do různých šířek šuplíků. Praktický je rovněž držák talířů, magnetický držák nožů, a pokud máte v kuchyni barový pult, jistě oceníte držák sklenic.

82015-3_pribornik-do-zasuvky-uni-500 85755_dreveny-pribornik-regul-velk

4. Jak mít linku co nejméně zaskládanou?

Důležité je, aby každá věc měla své místo v nějakém uzavřeném boxu, šuplíku či skříňce. K minimalistické kuchyni také pomůže, když máte spotřebiče, jako je kráječ chleba nebo tyčový mixér, zabudované.  A vestavný si můžete pořídit také malý vysavač. Jednoduše ho umístíte do soklu linky.

111195-2_vestavny-krajec-chleba-ritter-bfs-62sl- 110877-2_ritter-vestavny-aku-mixer-bhb-50-det

5. Kam věšet utěrku?

Nejčastěji se utěrka přehazuje přes úchytku trouby, ale lépe vypadá, když je skrytá v úzké otevřené skříňce, kde je výsuvný držák. Můžete z ní udělat ale i interiérový doplněk a pověsit ji na ozdobný věšák.

6. Do čeho dávat saponát, aby to vypadalo hezky?

Estetickým a zároveň velmi praktickým řešením je dávkovač, který je zabudovaný do dřezu nebo pracovní desky (musí být voděodolná).  Na výběr jsou dávkovače saponátu ve zdobnějším retro stylu i moderní třeba s granitovým nástřikem. Krásně je tak sladíte s vodovodní baterií.

davkovac-saponatu-kuchyn

7. Jak mít připojení elektřiny na ostrůvku?

Přívod musíte řešit už při elektrorozvodech, ale vlastní připojení, tak aby to vizuálně vypadalo co nejlépe, zajistí vestavné elektro zásuvky. Ty mají navíc většinou USB nabíječku. Můžete zvolit například minimalistický typ Bachmann Twist, který má instalační hloubku jen několik centimetrů, nebo prostorově náročnější zásuvky ve sloupkovém a lištovém provedení. Podrobněji se výběru věnujeme v článku: Jak vybrat elektro zásuvku do nábytku.

zasuvka-kuchyn

Nenašli jste v předešlých řádcích odpověď? Neváhejte nám zavolat nebo napsat e-mail, rádi vám poradíme.