Jak využít prostor pod dřezem?

prostor-pod-drezem-uvod

Pod dřezem je nejenom sifon, ale také ideální úložný prostor na úklidové prostředky či nádoby na odpad. Jak to ale udělat, aby vše bylo přehledné? A je lepší mít pod dřezem vysouvací šuplík nebo klasickou skříňku s otevíracími dvířky?

Šuplík vs. skříňka: Co je praktičtější?

Podle našich zkušeností v tomto souboji vítězí šuplík. Nemusíte nic hledat v hloubce skříňky a zásuvka se velmi lehce ovládá, ideálně když si ji otevřete lehkým kopnutím nohou – stačí instalovat servo drive uni nebo nožní ovládání.

Pokud si kuchyň teprve plánujete/zařizujete, doporučujeme, abyste měli pod dřezem dva šuplíky. Do horního, méně vysokého (cca 25 až 30 cm), který kvůli sifónu musí být vykousnutý, uložíte drobné věci, jako jsou houbičky, tablety do myčky, sáčky do košů, drátěnky či gumové rukavice.

Do velkého spodního šuplíku je pak nejpraktičtější dát odpadkový koš. Ideálně vestavný, ale pokud potřebujete ušetřit, postačí i volně stojící (vedle něho třeba ještě můžete dát smetáček s lopatkou).

91992_odpadkovy-kos-praktik-2

Jestli se vám vzhledově dva šuplíky pod dřezem nepozdávají, ale přesto byste chtěli mít kam ukládat drobné věci, zvolte koše, které mají víko sloužící jako polička, nebo skrytý šuplík.

6444-6_vestavny-odpadkovy-kos-blanco

Máte skříňku s otevíracími dvířky? I ta se dá zorganizovat

Nejpraktičtější je mít pod dřezem, stejně jako u šuplíku, odpadkový koš, jen musíte vybrat vhodný typ. Na takový ten levný s kolébkovým víkem určitě zapomeňte, je to nepohodlné a nehygienické.

Koš se nejčastěji umisťuje na dvířka, nebo dovnitř skříňky. U druhého typu se koš při otevření dvířek vysune obdobně jako šuplík.

Pokud vám ve skříňce zůstane ještě nějaký prostor, dejte sem úložné boxy, výsuvný věšák na utěrky a na vnitřní stranu háčky, třeba na pověšení chňapek.

5640-9_odpadkovy-kos-blanco-botton-pro-60-3-manual-v

TIP: Kam se který typ odpadkového koše hodí, jsme podrobně sepsali do našeho blogu.