Výběr nábytkové elektro zásuvky: Jakou zvolit?

Řešíte, jak vyřešit elektřinu v interiéru na místech, jako je kuchyň, pracovna nebo dětský pokoj? Určitě čas od času každý ocení zásuvku, kterou může v případě nepoužívání zakrýt tak, aby nerušila vzhled pracovní plochy, ale naopak dodala nábytku luxusní design.


Proč si nábytkovou elektrickou zásuvku pořídit?

Vestavné elektro zásuvky dodají interiéru na eleganci, jsou hned při ruce a můžete je namontovat i dodatečně. A nejen to. Výrobci kromě vzhledu řeší jejich technické parametry, a tak stále více typů má k dispozici USB konektor nebo jakékoliv jiné datové propojení, jako je HDMI či datová zásuvka RJ45. Pokud potřebujete zásuvku na míru, kontaktujte nás, rádi vám poradíme.


TIP: Jak si správně nakonfigurovat elektro zásuvku Bachmann se dočtete na našem blogu.


 

elektro-zasuvka-ke-konfiguraci-clanek


Jaký typ nábytkové zásuvky vybrat?

Nábytkové zásuvky se rozdělují podle typu montáže. Ta může být dvojí:

  • naložená – u ní není potřeba frézovat či vrtat montážní otvor, nejčastěji se jedná o zásuvkové lišty, které se dávají třeba do rohu linky nebo se upnou z boku stolu.
  • vestavná –  je kvůli designu žádanější, vestavné zásuvky jsou osazeny do předem připraveného otvoru v nábytku. Tento otvor může být kulatého nebo hranatého tvaru. Protože vestavných zásuvek máme v našem sortimentu nejvíce, na následujících řádcích se zaměříme právě na ně.

 

Jakou vybrat zásuvku do kuchyně?

Při výběru vestavné zásuvky do kuchyně můžete narazit na problém s umístěním nad šuplíky. Některé zásuvky vyžadují větší prostor pod pracovní deskou, ať už na kabeláž, tak i na samotné tělo zásuvky.

Pokud potřebujete, aby zásuvka zabírala co nejmenší prostor, a dala se tak umístit v kuchyni i nad šuplíky, tak doporučujeme zásuvky VersaHIT a TWIST. Obě mají vestavnou hloubku jen 40 mm a mohou být v nerezovém provedení, nebo bílé či černé barvě.

elektro-zasuvka-bachmann-twist-nerez                    elektro-zasuvka-versahit-dual-nerez

Jestliže máte menší pracovní desku a potřebujete, aby zásuvka zabrala co nejméně prostoru, nabízí se výsuvné zásuvky. V podstatě se jedná o sloupek s více zásuvkami, který, když ho nepotřebujete, zajede do pracovní desky a do prostoru skříněk – může být třeba ve slepém rohu. Nabízíme také řešení produktem ELEVATOR, který díky pouzdru lze umístit i do horních skříněk.

pouzdro-elevator-cover-pro-montaz-do-horni-skrinky

Do kuchyně můžete použít také výklopné zásuvky, které vyklopíte posunutím krytu nebo stisknutím tlačítka. Jejich výhodou je široká konfigurovatelnost (obsahují většinou více slotů 230 V), ale minusem je, že zabírají více místa na pracovní desce než výsuvné zásuvky a vestavný box potřebuje rovněž více prostoru v šuplíku.


Jakou dát zásuvku do stolu?

V kancelářích, pracovnách, jednacích místnostech ale také v dětských nebo studentských pokojích jsou vestavné zásuvky nejčastěji využívané do pracovního stolu. Při výběru vždy záleží na prostoru pro danou zásuvku a také na umístění stolu.

Pokud se jedná o jednací stoly, nabízí se možnost řešení v podobě zásuvky CONI.

Jednou z hlavních výhod je kompaktní design, který umožňuje uzavření zásuvky, i když jsou do ní zapojené spotřebiče (notebook, projektor apod.). Díky široké nabídce různých modulů (USB nabíječka, VGA, CINCH, DVI aj.) a také systému KEYSTONE (USB, HDMI, RJ45 a další) nabízí možnost konfigurace zásuvky na míru dle vašich požadavků.

vestavny-ramecek-bachmann-coni-kratky-stribrne-sedy

Dražším ale velmi povedeným řešením do pracovního stolu jsou výklopné zásuvky VersaTURN, které se lehkým stiskem dotykového tlačítka automaticky otevírají pomocí servomotoru o 180 stupňů. Varianta s černým sklem vypadá například v kombinaci s dubovou dýhou dokonale, ale ani na stole v UNI barvě se neztratí.

versaturn-3-0-3x-230v-2x-usb-nabijecka-cerne-sklo                    versaturn-3-0-3x-230v-usb-nabijecka--a-c--nerez

Potřebujete-li vybavit pracovní stůl menšího rozměru a zásuvka by neměla zabírat moc místa, tak doporučujeme zásuvku TWIST, která je i vybavena USB nabíječkou. Splní tak základní požadavky pracovního stolu, jako může být nabití notebooku, tabletu a mobilního telefonu.

A pokud máte rádi barvy, zvolte zásuvku PIX. Výrobce Bachmann se u této zásuvky zaměřil na spojení minimalistického a kompaktního designu s maximální funkčností. Tuto nejmenší modulovou zásuvku můžete vybavit kompletní nabídkou modulů.


Na co zákazníci v souvislosti s elektro zásuvkami ptají?


Jsou vestavné zásuvky bezpečné?

Ano, bezpečnost je stejná jako u běžných zásuvek. Samozřejmě ale v případě, že máte zásuvku zabudovanou do kuchyňské linky, doporučujeme, abyste se v její blízkosti vyhnuli činnostem, jako je například lití vody apod.

Co když dovnitř nateče voda?

Je nutné zásuvku úplně vysušit. Například u zásuvky VersaHIT by ale natečení v zavřeném stavu ani nevadilo, protože uvnitř má kanálky, kterými voda vyteče pryč.

Co když dovnitř napadají nečistoty?

Vestavné zásuvky mají kryt, aby se právě eliminovalo znečištění, ale pokud se to stane, jednoduše drobky vysajte, případně můžete použít i jemně navlhčený hadřík.

 

Doufáme, že už jste ohledně nábytkových elektro zásuvek moudřejší, ale samozřejmě v případě dalších dotazů nám napište nebo zavolejte, rádi vám poradíme.