Jak si správně nakonfigurovat elektro zásuvku Bachmann?

Chtěli byste si nakonfigurovat elektro zásuvku dle Vašich přestav a nevíte jak přesně postupovat? Rádi se Vám v tomto článku pokusíme poradit. Tyto elektro zásuvky ke konfiguraci nejčastěji využijete pro kanceláře, pracovny, hotely, jednací či školicí místnosti a popřípadě i do škol. Zkrátka všude tam, kde je požadavek na různou konektivitu elektro zásuvky.

Jako první bychom si mohli vysvětlit jak se správně v sortimentu zásuvek pro konfiguraci, od výrobce Bachmann, zorientovat a vysvětlit si základní pojmy: 

SLOT pro uživatelský modul (obr. 1)

znamená, že zásuvková jednotka má jedno či více míst pro konfiguraci. Do tohoto slotu můžete zasadit buď uživatelské moduly (obr. 2), které se montují k zásuvkové jednotce pomocí šroubků Torx 6 (vždy součástí balení), a nebo rámečky (1 nebo 2 místné) pro modulové spojky Keystone (obr. 3). Popřípadě se tento slot dá zakrýt pomocí záslepky a v budoucnu dle potřeby doplnit.

213-1

 

Uživatelský MODUL do slotu

Do slotu se vleze pouze jeden uživatelský modul a jmenovitě se jedná hlavně o tyto moduly VGA (různé kombinace např. s Jack konektorem), CINCH, DVI-I, průchodka kabelu, USB nabíječka, Display Port a rámečky pro modulové spojky Keystone.

obrázek číslo 2 

Modulová spojka KEYSTONE

Modulové spojky Keystone lze instalovat, a to jednoduše pomocí nacvaknutí, do rámečku Keystone, a nebo přímo do zásuvek Twist Office, které jsou speciálně upravené pro tyto spojky a není nutné zásuvku vybavovat rámečkem Keystone. Rámeček může být buď pro jednu nebo dvě modulové spojky Keystone. Jedná se o tyto typy modulových spojek Keystone - HDMI, USB, datová propojka RJ45 (Cat6) a Jack.

Pro příklad modulová spojka HDMI (obr. 4)

129 

 

 

 

 

 

Pokud v budoucnu zjistíte, že Vám již osazení zásuvky nevyhovuje, například změnou používané technologie jako je tomu u VGA, které je postupně nahrazováno konektorem HDMI. Lze moduly jednoduše kdykoliv obměnit.

 bach-desk-2-b

 

 

V případě, že si nakonfigurujete sestavu na míru můžeme Vám zásuvkovou jednotku BEZPLATNĚ osadit moduly již u nás a Vám tak dorazí již zkompletovaná zásuvková jednotka, připravená k osazení do stolu nebo jiné části nábytku a k okamžitému používání.


  

 

Postup objednání bychom si mohli rozdělit do několika základních bodů: 

  1. V kategorii “Elektro zásuvky ke konfiguraci” si na levé straně obrazovky zaškrtnete vybraný typ zásuvky, konkrétně ve filtru “Systém zásuvek”.
  2. Zvolíte si zásuvkovou jednotku, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Dle počtu zásuvek 230V a volných slotů pro uživatelské moduly
  3. Poté si navolíte požadované moduly, aby Vám zásuvka vyhovovala dle Vašich potřeb. (Většinu modulů naleznete v souvisejících produktech u dané zásuvkové jednotky)
  4. Podle typu zásuvky zvolíte příslušnou variantu a barvu rámu (krytek) *
  5. Zvolíte si napájecí kabel dle Vámi požadované délky

* U některých typů zásuvek tento krok vynecháte (např. Twist Office, DESK - u zásuvky DESK 1 je potřeba si zvolit typ upevnění ke stolu)

 

Pokud si nebudete vědět rady nebo si chcete jen něco upřesnit, tak nám stačí jednoduše napsat nebo zavolat a my Vám rádi pomůžeme jak s výběrem, tak i konfigurací zásuvek.