Čím a jak čistit dveřní kliky a nábytkové úchytky

Řešíte, jak mít kliky či nábytkové úchytky stále krásně lesklé? Přemýšlíte, jestli je vhodné dát si do kuchyně dřevěné úchytky? Vše podstatné ohledně údržbě dveřních klik, nábytkových úchytek a knopek jsme sepsali do následující řádků.

1. Jak často a čím úchytky a kliky čistit?

Úchytky a knopky v kuchyni a koupelně a rovněž kliky u toalety a koupelny radíme otřít zhruba jednou za týden, jinde postačí menší frekvence (vše záleží na míře znečištění – jak moc vaříte, a kolik lidí se v domácnosti pohybuje).

K vyčištění použijte vodu s trochou mýdla nebo jemného saponátu a měkký hadřík (super jsou mikrovláknové utěrky, které se používají k čištění aut). Po omytí utřete povrch jiným měkkým hadříkem do sucha. Náročnější jsou na údržbu dřevěné úchytky, ale nebojte, i ty jdou v kuchyni použít. Jen se je snažte utřít do sucha i při běžném používání, abyste eliminovali vznik fleků.

udrzba-kliky

2. Co určitě nepoužívat?

Agresivní čističe, ředidla, kyseliny a textilie s brusným účinkem, jako jsou drátěnky či hrubší houbičky.

3. Jak dosáhnout lesku?

Po umytí je povrch potřeba vždy do sucha utřít. V případě starých mosazných klik lze sáhnout i po leštících kotoučích spolu s jemnou pastou.

udrzba-uchytky

4. Co dělat, když je povrch poškrábaný?

Jak jste se mohli dočíst na našem blogu, povrch černých klik, případně úchytek, lze přestříkat, ale my doporučujeme koupit knopky, úchytky a kliky nové. Tipy při výběru se dočtete v těchto článcích:


Máte ještě nějaké dotazy? Napište nám nebo zavolejte.