Fotoinspirace: Stolové nohy a podnože

stolova-podnoz-thin-grafit


Líbí se vám minimalistický nebo industriální styl? Hledáte originální jídelní či konferenční stůl za příznivou cenu? Radíme zvolit dřevěnou desku a k ní kovové nohy nebo podnože. V naší fotoinspiraci uvidíte více.


Jednoznačně vede kov a tmavá barva

I když dřevo hraje u nábytku stále prim, u stolových noh a podnoží je ve velké oblibě kov. Nejčastěji je lakován v černé, grafitové nebo antracitové barvě. Tyto tmavé odstíny krásně s dřevem kontrastují a můžete si být jisti, že dřevěný stůl s kovovou podnoží bude vždy působit nadčasově. Navíc k tomu skvěle pasují černé úchytky, kliky.

stolova-podnoz-industry-x-cerna          profil-system-sua12


Díky současné vlně minimalismu vedou především rovné hranaté profily.

stolova-podnoz-h20          podnoz-shape


Podnože ale mohou být i kulatého průřezu. Hodí se například k psacím stolům.

stolove-nohy-pracovni-stul-set


Také pro menší stolky

Přestože nejčastěji se kovové nohy a podnože používají k jídelním stolům, jsou k dispozici také ve výškách od 20 do 40 cm. Vylepší komodu, skříň nebo noční či konferenční stolek.

stolova-podnoz-ps-kafe          nabytkova-podnoz-ps-quadra

 
Velmi zajímavě vypadá podnož s „větvemi“.

stolova-podnoz-ps


Pro dokonalé sladění

Nábytkové nohy SVEN a RAPTOR jsou k dispozici v několika výškách, díky čemuž stoly a vlastně celý interiér krásně propojíte.

84426-1_nabytkova-noha-sven          86505_stolova-hoha


Zaujaly vás stolové nohy či podnože, ale potřebovali byste se ještě na něco zeptat? Neváhejte se nám ozvat, rádi vám poradíme. K výběru nábytkových noh jsme sepsali i tento článek na náš blog.